تهران مرکزی نیروی هوائی خیابان 7/38 (شهیدمحسن میرزایی گرکانی) خیابان هشتم نیروی هوائی پلاک 122 طبقه چهارم
info@farnamchem.ir/farnam.chem@gmail.com
-09377471377-02165174619-09106556365
تماس با ما

مزور گیلاسی

dispensing measure conical

از {{model.count}}
سایز
سایز را انتخاب کنید.
برند
برند را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

استوانه مدرج یا مزور (به انگلیسی: Graduated cylinder)یکی از ابزارهای  آزمایشگاهی است که برای اندازه گیری حجم معینی از مایعات مختلف به کار می  رود


استوانه مدرج یا مزور (به انگلیسی: Graduated cylinder)یکی از ابزارهای  آزمایشگاهی است که برای اندازه گیری حجم معینی از مایعات مختلف به کار می  رود. این محصول شیشه ای از یک لوله بلند و یک پایه تشکیل شده است که قرار  گرفتن آن روی سطح بدون احتمال افتادن را امکان پذیر می سازد. برای اندازه  گیری در حد میلی لیتر می باشد. دقت اندازه گیری این ابزار حجم سنجی، از  بورت و پیپت کمتر است با این وجود دقت اندازه گیری حجم مایع  در آن بسیار  بالا می باشد.

با توجه به اینکه استوانه مدرج دارای دو حالت شیشه ای و پلاستیکی می  باشد با توجه به شرایط کاری می توان از هر کدام از آنها استفاده نمود. در  سری شرایط ملزم به استفاده از استوانه مدرج شیشه ای بوده به جهت اینکه  مقاوم در برابر یکسری از حلالها، غیرقابل نفوذ و نشتی ناپذیر هستند.

همانطور که ذکر گردید استوانه مدرج در واقع به منظور اندازه گیری حجم  دقیق مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. اما دقت اندازه گیری استوانه مدرج  در مقایسه با پپپت و بورت کمتر می باشد. این امر به این دلیل است که هر چه  قطر لوله کمتر گردد، گوژی یا کاوی سطح آب در لوله(meniscus) کاهش می یابد  که همین امر خواندن عدد دقیق تر را ممکن می سازد. برای خواندن عدد دقیق  مایع در داخل استوانه مدرج باید چشم در راستای مستقیم با لوله قرار گیرد در  غیر این صورت عدد خوانده شده درست معتبر نمی باشد. 

  • موجود در ابعاد مختلف
  • دقت بالا در اندازه گیری حجم مایع
  • کیفیت درجه یک
  • غیرقابل نفوذ و نشتی ناپذیر

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...