تهران مرکزی نیروی هوائی خیابان 7/38 (شهیدمحسن میرزایی گرکانی) خیابان هشتم نیروی هوائی پلاک 122 طبقه چهارم
info@farnamchem.ir/farnam.chem@gmail.com
-09377471377-02165174619-09106556365
تماس با ما

پیکنومترساده

pycnometer

از {{model.count}}
سایز
سایز را انتخاب کنید.
برند
برند را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پیکنومتر یک وسیله یا ابزار آزمایشگاهی شبیه به بالن ژوژه ی در دار می باشد  که درپوش یا در آن دارای یک شیار باریک و باز درون خود می باشد.این وسیله برای تعیین دانسیته یا چگالی مایعات به کار می رود.


پیکنومتر   وسیله ای آزمایشگاهی است که برای تعیین چگالی یک مایع مورد استفاده قرار  می گیرد. پیکنومتر معمولا از شیشه ساخته شده که دارای درپوش  سنباده ای که  در وسط آن یک لوله مویین قرار دارد می باشد که به واسطه ی آن حباب های هوا  از این راه از دستگاه خارج می شوند. این دستگاه چگالی مایع را با ارجاع به  یک مایع مناسب مانند آب یا جیوه، با استفاده از تعادل تحلیلی، دقیقا اندازه  گیری می کند.

در صورتی  که این ظرف خالی، پر از آب و پر از یک مایع وزن شود از این طریق چگالی نسبی  مایع محاسبه می گردد. چگالی ذره ای از یک پودر که توسط روش های معمول وزن  کردن قابل محاسبه نیست با این روش و توسط پیکنومتر قابل تعیین است. طریق  محاسبه به این صورت می باشد که پودر در داخل شیشه وزن می گردد و وزن نمونه  پودری مشخص می گردد. سپس ظرف توسط مایعی که چگالی آن مشخص است پر میگردد.  پودر باید کاملا در مایع نامجلول باشد. وزن مایع جایگزین شده و به دنبال آن  چگالی نسبی پودر مشخص می شود.

این محصول دارای حجم های متفاوتی می باشد که با توجه به شرایط کاری مورد استفاده قرار می گیرند.

  • تعیین چگالی مایعات
  • اندازه گیری جرم ویژه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...