تهران مرکزی نیروی هوائی خیابان 7/38 (شهیدمحسن میرزایی گرکانی) خیابان هشتم نیروی هوائی پلاک 122 طبقه چهارم
info@farnamchem.ir/farnam.chem@gmail.com
-09377471377-02165174619-09106556365
تماس با ما

پیکنومتر ترمومتردار

pycnometer with thermometer

از {{model.count}}
سایز
سایز را انتخاب کنید.
برند
برند را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پیکنومتر جهت تعیین چگالی مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.در حجم های 5، 10، 25، 50 و 100 میلی موجود است و همچنین به دو دسته ی ترمومتر دار و بدون ترمومتر تقسیم می شود


پیکنومتر یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی پر کاربرد و شبیه بالن ژوژه با درب  شیاردار شیشه ای می باشد که برای تعیین چگالی مایعات (دانسیته) به کار می  رود.
برای اندازه گیری چگالی یک مایع، ابتدا و در مرحله ی اول، جرم  پیکنومتر خالی را بدست می آوریم. در مرحله ی دوم پیکنومتر را پر از آب مقطر  می کنند و درپوش آن را می گذارند. با استفاده از یک ترمومتر، دمای محیط را  نیز اندازه می گیرند. حال جرم پیکنومتر پر از آب مقطر اندازه گرفته می  شود. در مرحله ی سوم پیکنومتر را از مایع مورد نظر پر می کنیم طوریکه وقتی  در آن را بر روی آن می گذاریم، مقدار اضافی آن از شیار بیرون بریزد. حال  جرم پیکنومترِ پُر را به کمک همان ترازوی قبلی بدست می آوریم. تفاوت جرم  پیکنومتر خالی و پیکنومتر پر،جرم مایع مورد نظر می باشد. حجم آن هم که در  مرحله ی دوم مشخص شد. به کمک رابطه ی d=m/v و تقسیم کردن مقدار جرم به حجم،  چگالیِ ماده ی مورد نظر به دست می آید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...