تهران مرکزی نیروی هوائی خیابان 7/38 (شهیدمحسن میرزایی گرکانی) خیابان هشتم نیروی هوائی پلاک 122 طبقه چهارم
info@farnamchem.ir/farnam.chem@gmail.com
-09377471377-02165174619-09106556365
تماس با ما

استوانه مدرج پایه شش گوش

measuring hex base cylinder

از {{model.count}}
سایز
سایز را انتخاب کنید.
برند
برند را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

استوانه ای پایه دار به شکل شش گوش یا گرد که بر خلاف بورت و پیپت درجه بندی آن از پایین شروع میشود ،از آن برای اندازه گیریحجم معینی از محلول ها استفاده میشود ونیز برای تعیین حجم اجسام جامد بی شکل نیز کاربرد دارد


برای اندازه گیری و انتقال حجم های مختلفی  از مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. کمترین قطر استوانه ی مدرج بیشترین  دقت را در اندازه گیری حجم دارد. در مقایسه با فلاسکهای آزمایشگاهی مانند  بشر، ارلن و بالنها بسیار دقیق تر هستند. استوانه های مدرج برای آنالیزهای  حجمی کاربرد ندارند و به جای آنها از فلاسکهای حجمی مانند(بالن و ارلن) یا  پیپت حجمی (حبابدار) استفاده نمود.

استوانه مدرج یا مزور دو نوع می باشند: استوانه مدرج شیشه ای، استوانه مدرج پلاستیکی

با توجه  به شرایط کاری از نوع شیشه ای یا پلاستیکی آن استفاده می گردد. این استوانه  ها از دو بخش استوانه ای یا اصطلاحا لوله و بخش پایه تشکیل شده اند. که  دارای درجه بندی برای اندازه گیری حجمی از مایعات با سرعت و به آسانی می  باشند. با تغییر قطر سیلندر شکل منحنی مایع در لوله تغییر می کند. این  منحنی را کوژی سطح مایع با لوله(meniscus) می نامند. نکته ی قابل توجه در  خواندن سطح مایع در استوانه مدرج، باید چشم مانند آنچه که در زیر نمایش  داده شده به صورت مستقیم با آن قرار گیرد. سطح پایین منحنی به عنوان اندازه  ی مورد تایید درنظر گرفته می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...